Tarihçe – Dünden bugüne Oğuşlar

Biz Kimiz?

Firmamız 1974 yılında OTO OĞUŞ adıyla hizmete başlamış ve saygın müşteri anlayışıyla günümüzde OĞUŞLAR OTOMOTİV olarak hizmetlerine devam etmiştir. 1998 yılında KIA araçlarının satış, servis ve ikinci el araç satışı ile hizmete başlamış ve bugün SKODA, TATA gibi markaların bayiliklerini bünyesine katmıştır.Sunduğu kaliteli hizmet ve koşulsuz müşteri memnuniyetiyle kolayca bu pazarda güçlü bir yer edinmiştir. Grubumuzun diğer şirketi olan Oğuşlar Sigorta Aracılık Hizmetleriyle, Sigorta plus markası altında Aksigorta, Ergoİsviçre sigorta, Koçallianz Sigorta ve Başak Grupama sigorta gibi sektörün öncü şirketlerinin hizmetlerini sunmaktadır. İçerenköyde KIA Plaza ile 1000 m² parkı ve 3850 m² kapalı alanda satış, servis, yedek parça, 2.el, kaporta-boya, 24 saat yol yardım ve sigorta hizmetlerini Ataşehir Skoda Plaza da 2200 m² kapalı alanı ve 3000 m² açık alanı ile otomotiv hizmetlerini siz müşterilerimize sunmaktayız. Tecrübeli satış elemanlarımızla yerinde 2.el araç expertisi ve “0” araçlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Size tecrübeli ve güleryüzlü personelimizle her zaman her yerde hizmet sunmayı kendimize hedef edindik ve ISO 9001 kalite belgesiyle bunu müşterilerimize en iyi şekilde sunmaktayız.

Consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis sit amet enim ac sagittis. Curabitur eget leo varius, elementum mauris eget, egestas quam.


İşte Hikâyemiz

Nasıl başladık?

2023

EuroRepar Servis Hizmetleri

EuroRepar Servis Hizmetleri

Bir Stellantis markası olan Eurorepar Car Services ile bayilik anlaşması yapıldı. Tüm marka ve model araçlara yetkili servis standartlarında bakım onarım hizmeti sunan Eurorepar ile hizmet verilmeye başlandı.

2018

Parcabayisi.com Kuruldu

Parcabayisi.com Kuruldu

Tüm Türkiye’ye yedekparça dağıtımı yapan şirketimiz, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda araçları tüm yedekparça ve aksesuar ihtaçlarını gidebilecekleri kapsamlı bir alışveriş sitesi olan Parcabayisi.com’u kurdu.

2017

Oğuşlar Premium 2. El Oto Hizmetleri Kuruldu

İkinci el oto satışında “Sıfır otomobil satışı” anlayışı ile yeni bir showroom alanıyla Oğuşlar Premium 2.El otomobil satış hizmeti başladı.

2015

KIA MOTORS YILIN BAYİSİ

KIA MOTORS YILIN BAYİSİ

KIA bayiliğinin 20.yılında plazasını yenileyen şirketimize Kia Motors tarafından Yılın Bayisi Ödülü olan “Platinum Prestige” ödülü Avustralya’da düzenlenen tören ile Genel Müdürümüze takdim edildi.

2013

SUZUKI Bayiliği Kuruldu

SUZUKI Bayiliği Kuruldu

2013 yılında Suzuki Türkiye ile Ataşehir bölgesinde yetkili satıcılık anlaşması yapıldı.

2011

Mobilim.com Kuruldu

Mobilim.com Kuruldu

E-ticaret parekende satışlarınn hızlandığı bir dönemde Oğuşlar olarak Mobilim.com markası ile giriş yaptı.

2008

DOD İkinciel Showroomu Açıldı

DOD İkinciel Showroomu Açıldı

101 nokta ekspertiz kavramını Türkiye’te getiren Doğuş Oto markası olan DOD ile 2008 yılında anlaşma imzalandı ve Ataşehir’de İstanbul Anadolu Yakası’nın en büyük DOD ikinciel showroomu açıldı.

2004

SKODA Bayiliği Kuruldu

SKODA Bayiliği Kuruldu

VW Grubu’nun bir markası olan Skoda ile Sultanbeyli ve Ataşehir bölgelerinde olmak üzere iki plaza kuruldu. Skoda’nın Türkiye’deki en büyük plazası olarak lanse edilen Skoda Oğuşlar, görkemli açılış töreni ile ilk gün 38 araç satışı ile Skoda dünyasına dev bir adım attı.

2006

Tata Bayiliği Kuruldu

Tata Bayiliği Kuruldu

Bir Hindistan markası olan TATA’nın İstanbul Ataşehir bayiliği kuruldu.

2003

Sigorta Acenteliği Kuruldu

Sigorta Acenteliği Kuruldu

Her yıl binlerce aileyi araç sahibi yapan Oğuşlar, müşterilerinin araçların kasko-trafik sigortaları için için gelen ısrarlı talepleri ile kendi bünyesinde Türkiye’nin beş büyük sigorta acenteliğini alarak Oğuş Sigorta Aracılık Hizmetleri’ni kurdu.

2001

Arabam.net Kuruldu

Arabam.net Kuruldu

Online ikinci el satış hizmetleri için Türkiye bir ilk olarak açılan Arabam.net sitesi kısa sürede binlerce üyeye ulaştı.

1996

KIA Bayiliği

KIA Bayiliği

Bir Güney Kore markası olan KIA ile 1996 yılında İstanbul Ataşehir’de kurulmak üzere bayilik sözleşmesi yapıldı. 24 yıldır KIA satış ve servis hizmetlerine kesintisiz devam eden Oğuşlar KIA, binlerce aileti KIA markası ile buluşturdu.

1990

LADA bayiliği

LADA bayiliği

Türkiye Distribütörü ÇelikMotor olan ve döneminin Türkiye’de en çok satılan ithal otomobili Lada markasının yetkili bayi ve servis hizmetleri İstanbul Ümraniye’de İstanbul’un en büyük plazası olarak hizmete başlandı.

1985

Lombardini Bayilik ve Servisliği

Lombardini Bayilik ve Servisliği

Şirketimiz 1985 yılında Otomobil satış ve servisciliğinin yanında Anadolu Motors’dan Lombardini Doğu Anadolu bayiliğini alarak zirai aletler satış ve servis hizmetini de sunmaya başlamıştır.

1975

Kuruluş

Kuruluş

Şirketimizin ilk temelleri İhsan Oğuş ve Haydar Oğuş ortaklığında 1975 Yılında Erzurum’da atılmıştır.

Meet Our Team

Rockstars lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit ac laoreet libero.